Lorentz Center - Graphene from 5 Feb 2007 through 9 Feb 2007
  Current Workshop  |   Overview   Back  |   Home   |   Search   |     

    Graphene
    from 5 Feb 2007 through 9 Feb 2007

 
Names listed in boldface are linked to the home pages of these participants

Jan Aarts(Leiden, Netherlands)
David Abergel(Lancaster, United Kingdom)
Inanc Adagideli(Regensburg, Germany)
Luuk Ament(Leiden, Netherlands)
Tsuneya Ando(Tokyo, Japan)
Alexander Balatsky(Los Alamos, United States)
Carlo Beenakker(Leiden, Netherlands)
Yaroslav Blanter(Delft, Netherlands)
Luis Brey(Madrid, Spain)
Alexander Brinkman(Enschede, Netherlands)
Denis Bulaev(Basel, Switzerland)
Pablo Burset(Madrid, Spain)
Antonio Castro Neto(Boston, United States)
Jiri Cervenka(Eindhoven, Netherlands)
Dong-Hun Chae(Stuttgart, Germany)
Alberto Cortijo(Cantoblanco (MADRID), Spain)
Monica Craciun(Enschede, Netherlands)
Ricardo Doretto(Utrecht, Netherlands)
Vladimir Falko(Lancaster, United Kingdom)
Annalisa Fasolino(Nijmegen, Netherlands)
Andrea Ferrari(Cambridge, United Kingdom)
Hiroshi Fukuyama(Tokyo, Japan)
Andre Geim(Manchester, United Kingdom)
Sankalpa Ghosh(New Delhi, India)
Francisco Guinea(Madrid, Spain)
Benjamin Huard(Stanford, United States)
Daniel Huertas-Hernando(Trondheim, Norway)
Pablo Jarillo-Herrero(New York, United States)
Alekber Kasumov(Orsay, France)
Mikhail Katsnelson(Nijmegen, Netherlands)
Kostyantyn Kechezhi(Lancaster, United Kingdom)
Dmitri Khveshchenko(CHapel Hill, United States)
Myrsini Lafkioti(Stuttgart, Germany)
Alessandra Lanzara(Berkeley, United States)
Leonid Levitov(Cambridge, United States)
XING LAN Liu(Delft, Netherlands)
Timm Lohmann(Stuttgart, Germany)
Maria Pilar López-sancho(Madrid, Spain)
Mark Lundeberg(Vancouver, Canada)
Cristiane Morais Smith(Utrecht, Netherlands)
Alberto Morpurgo(Delft, Netherlands)
Maxim Mostovoy(Groningen, Netherlands)
Federico Muńoz-Rojas(San Vicente del Raspeig, Spain)
Jeroen Oostinga(Delft, Netherlands)
Alexander Ossipov(Leiden, Netherlands)
Pavel Ostrovsky(Eggenstein-Leopoldshafen, Germany)
Joao Pereira(Antwerp, Belgium)
Oleksandr Poplavskyy(Utrecht, Netherlands)
Marek Potemski(Grenoble, France)
Elsa Prada(Karlsruhe, Germany)
Deborah Prezzi(Modena, Italy)
Fabio Pulizzi(London, United Kingdom)
David Reinhoudt(Enschede, Netherlands)
Saverio Russo(Delt, Netherlands)
Peter Silvestrov(Bochum, Germany)
Fernando Sols(Madrid, Spain)
Nimrod Stander(Stanford, United States)
Ulrich Stöberl(Regensburg, Germany)
Mikhail Titov(Konstanz, Germany)
Bjoern Trauzettel(Basel, Switzerland)
Jelena Trbovic(Basel, Switzerland)
Jakub Tworzydlo(Warsaw, Poland)
Kevin van de Ruit(Eindhoven, Netherlands)
Jeroen van den Brink(Leiden, Netherlands)
Wilfred van der Wiel(Enschede, Netherlands)
Lieven Vandersypen(Delft, Netherlands)
Liesbeth Venema(London, United Kingdom)
Maria Vozmediano(Madrid, Spain)
Xuhui Wang(Delft, Netherlands)
Michael Wimmer(Regensburg, Germany)
Amir Yacoby(Cambridge, United States)
Klaus Ziegler(Augsburg, Germany)


   [Back]